Siuntos draudimas


Krovinių draudimu  yra vadinama draudimo rūšis, apsauganti krovinių savininką nuo nuostolių, kuriuos galima patirti dėl:

• krovinio sugadinimo;

• dalinio arba visiško praradimo krovinio vežimo metu.

Būtina pabrėžti, kad toks draudimas skirtingai nuo vežėjo civilinės atsakomybės draudimo, užtikrina galimybę draudiminio įvykio metu gauti 100% nuostolių kompensaciją.

Siusk.lt ir mūsų partneriai turi civilinės atsakomybės draudimą, tačiau jis yra ribotas, kadangi yra vadovaujamasi tarptautiniais siuntų ir krovinių gabenimą reglamentuojančiais teisės aktais.

Vežėjai, kurie veža mažas siuntas (iki 30kg) paprastai vadovaujasi pašto konvencija, tuo tarpu  krovinių vežimą tarptautiniais maršrutais reglamentuoja CMR konvencija. Visa svarbi informacija apie tai yra pateikiama lentelėje.

Pašto konvencija

CMR konvencija

Konvencijos 34 straipsnio 4.1 punkte numatytas žalos atlyginimas už paprastuosius siuntinius negali viršyti sumos, gautos sudėjus 40 SDR atlyginimo tarifą už siuntinį ir 4,50 SDR tarifą už kilogramą. SDR yra sutartinis atsiskaitymo vienetas (Special Drawing Rights) (1 SDR – tai maždaug 1,15 EUR). Tikslų SDR kursą galite sužinoti  ir daugiau papildomos informacijos rasite Lietuvos Banko internetiniame puslapyje: www.lb.lt .     

Pagal CMR konvenciją, prarasto ar sugadinto krovinio kompensuojamoji dalis yra skaičiuojama pagal krovinio svorį (CMR konvencijos II dalies, 23.3 straipsnio ištrauka "(...) kompensacija negali būti didesnė kaip 8,33 SDR už kiekvieną trūkstamą kilogramą bruto svorio").

 

Papildomas draudimas

Siunčiantiems siuntą ar krovinį ir norintiems apsidrausti nuo galimų rizikų, patariama pasirinkti papildomą krovinių draudimą.  Ši draudimo rūšis idealiai tiks ir tuo atveju, jei siųsite brangią siuntą. Bendradarbiavimas su patikimomis draudimo kompanijomis leidžia pasiūlyti ypač patrauklias krovinių draudimo sąlygas.

Krovinių draudimo kaina

Kokia bus krovinių draudimo kaina, priklausys nuo siunčiamos siuntos ar krovinio vertės.  Būtent dėl šios priežasties yra nesunku suprasti, kodėl krovinių draudimo kaina gali būti skirtinga. Klientams yra siūlomas ypač patrauklus,  0,2% krovinio vertės tarifą papildomam krovinių draudimui. Egzistuoja ir minimali  papildomo krovinių draudimo įmoka. Ji šiuo metu siekia 15 eurų. 

Kaip užsakyti papildomą krovinių draudimą?

Jei norite  užsakyti papildomą krovinių draudimą, užpildykite mūsų interneto svetainėje esančią siuntos vežimo formą. Nurodykite tikslią krovinio vertę  bei pažymėkite, kad jums yra reikalingas papildomas krovinio draudimas. Tik keletas paprastų žingsnių tam, kad kroviniai būtų  saugūs, o Jūs išvengtumėte nuostolių.