Draudžiami daiktai


Žmonių veikla bei jos sukeliamos pasekmės, yra ribojamos įstatymais visose pasaulio šalyse.  Ne išimtis yra siuntinių turinys –jis  taip pat reglamentuojamas tam tikrų įstatymų. Visose pasaulio valstybėse žmonių veikla ir jos padariniai ribojami įstatymais. Daugelis daiktų bei medžiagų  (taurieji metalai, pinigai, narkotikai ir kt.), kurie dėl savo cheminių ar fizinių savybių gali sukelti grėsmę žmogaus sveikatai, aplinkai ar turtui, yra įtraukti į oficialų JTO ekspertų komiteto pavojingų medžiagų sąrašą. 

Prieš užsisakydami mūsų siūlomas paslaugas, sužinokite, kokias prekes bei medžiagas yra draudžiama siųsti, kitais žodžiais tariant, į siuntą gali būti dedamos tik tos prekės bei medžiagos, kurių nėra šiame sąraše.

Prekių kategorija

Šiai kategorijai priklausantys produktai ir medžiagos

Draudžiami siųsti skysčiai

Alkoholiniai gėrimai; aliejai; akumuliatoriai; atskiros pavienės skystos baterijos (išskyrus atvejus, kai jos yra  įdėtos į elektroninį prietaisą); biologinės medžiagos ir infekcijų sukėlėjai; chemikalai ir tirpikliai; daiktai, turintys kuro;  dažai; dujų balionai; klijai; kvepalai (išskyrus iki 250 ml); gesintuvai; nafta; sausas ledas.

Draudžiami siųsti vertingi daiktai

Akcizinės prekės, kurioms reikalinga transportavimo licencija; antikvariatas, meno dirbiniai; juvelyriniai dirbiniai, laikrodžiai, brangakmeniai bei kiti taurieji metalai; išankstinio apmokėjimo kortelės; padirbta valiuta – prekės; pinigai, jų ekvivalentai; banko čekiai; akcijos; obligacijos; vekseliai.

Kiti draudžiami siųsti daiktai

Augalai, sėklos; generatoriai, pavarų dėžės ir kitos automobilių detalės; gelbėjimosi liemenės; gyvūnai, paukščiai, jų organai, embrionai ir gaišenos; įvairūs kailiai bei gyvūnų oda; maisto produktai (išskyrus specializuotus vežėjus); narkotinės ir psichotropinės medžiagos (įskaitant ir visus haliucinogeninius vaistus); pornografija bei kiti įžeidžiančio turinio daiktai; receptiniai ir nereceptiniai vaistai, maisto papildai; tabakas ir jo gaminiai; šaunamieji ginklai, jų dalys, fejerverkai, sprogmenys ir kita karinė amunicija, įskaitant jų imitacijas; visi daiktai, kurių transportavimas yra uždraustas valstybių nustatytais įstatymais; žmogaus palaikai, jų fragmentai bei pelenai;